GazetaExpress
GazetaExpress 08 Apr 2021
2

Up next

Kollçaku: Kurti u zhvendos nga banesa për shkaqe sigurie - 30.03.2021 - Klan Kosova
31 Mar 2021
Kollçaku: Kurti u zhvendos nga banesa për shkaqe sigurie - 30.03.2021 - Klan Kosova
GazetaExpress · 3 Views

“Fisi për dasma!” Kurti shkakton të qeshura me historinë e Ministrit

4 Views

#rtvora #rtvoranews #albinkurti

Albin Kurti, kandidati për kryeministër i Kosovës nga Vetëvendosja i ka shpallur luftë nepotizmit në betejën për të qeverisur vendin pas 14 shkurtit.

Gjatë një takimi elektoral, Kurti tha se Kosova ka nevojë që të përfaqësohet me njerëz të ndershëm dhe të ditur.

“Nuk mund të mbushim ambasadat dhe as ministritë me kushërinj, kushërinjtë janë për te shtëpia, familja te shtëpia. Nuk mund të shkojë askush me fisin, fisi është për dasmë. Nuk ka dasma në ministri.”

Për të konkretizuar këtë deklaratë, Kurti e tregoi në formë barcaletë rastin e një ministri që kishte pasur një rast vdekje.

“Njëri nga ministrat kishte një rast vdekje, i kishte vdekur prindi i moshuar. Po bëjnë hajgare në Prishtinë, hajgare prej zorit se është e vërtetë, thanë e pamja për burra në qeveri, për gra në Telekom. Se i kanë marrë krejt, të tjerët çfarë të bëjnë? Kush nuk i ka diçka ata, nuk ka jetë këtu, duhet me e lëshu këtë vend.”

Për më shumë lexoni në: https://[a][a]www.oranews.tv[/a]%2Ffisi-per-dasma-kurti-shkakton-te-qeshura-me-historine-e-ministrit-e-pamja-per-burra-ne-qeveri-per-gra-ne-telekom%2F[/a]

Follow TV Ora dhe RTV Ora News

Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for NEWS HERE: http://bit.ly/2DDddtL

Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for TV Shows HERE http://bit.ly/2sPcqj3

For more content from click HERE [a]www.oranews.tv[/a]

Like Ora News on Facebook HERE http://bit.ly/2RkUN4s

Follow Ora News on Instagram Here http://bit.ly/2HBuiID

Follow Ora News on Twitter http://bit.ly/2RhOaQp

Për më shumë na ndiqni në: [a]www.oranews.tv[/a]

Show more
0 Comments sort Sort By

Up next

Kollçaku: Kurti u zhvendos nga banesa për shkaqe sigurie - 30.03.2021 - Klan Kosova
31 Mar 2021
Kollçaku: Kurti u zhvendos nga banesa për shkaqe sigurie - 30.03.2021 - Klan Kosova
GazetaExpress · 3 Views