GazetaExpress
GazetaExpress 21 Dec 2020
2

Up next

Sakrifikoi bursën për Elvana Gjatën, e motra i tregon të pathënat | ABC News Albania
02 May 2021
Sakrifikoi bursën për Elvana Gjatën, e motra i tregon të pathënat | ABC News Albania
GazetaExpress · 3 Views

Si bëhet vaksina? Korrespondenti i Top Channel në Londër tregon vaksinimin e babait të tij

4 Views

Gjysmë milionë të moshuar dhe punonjës të shëndetësisë janë vaksinuar deri më sot në Britani, vendi i parë që e filloi vaksinimin ndaj koronavirusit.


Vetëm tre veta në mbarë botën kanë pasur reagime ndaj vaksinës, për shkak të alergjive të rënda që këta pacientë kanë pasur më parë.

Korrespodenti ynë në Londër, Arben Manaj, na sjell përvojën e tij personale, me babin e tij 83-vjeçar, i cili të dielën në mbrëmje bërë vaksinën e Covid-it, duke na sjellë pamje dhe procedurën e vaksinimit, e cila ka shkaktuar mjaft debate dhe dyshime.

“Përkundër pasigurisë, nëse do mund të lejoheshim të filmonim, qoftë edhe për shkak të mutacionit të ri të koronavirusit, ku të dielën arriti shifrën më të lartë të infektimeve në Britani, që ku filloi pandemia, me 36 mijë të infektuar në një ditë, në klinikën mjekësore na pyesin për sëmundjet e mundshme, si alergjitë, apo nëse babi merr ilaçe për hollimin e gjakut, na drejtojnë menjëherë tek dhoma e mjekes, e cila konfirmon sërish këto patologji dhe menjëherë bën vaksinën, një procedurë mjaft e thjeshtë, e cila në paralajmëron se mund të ketë dhimbje krahu dhe lodhje për disa orë.

Pasi na drejtojnë në një sallë tjetër pritje, për të pritur 15 minuta, për të parë nëse do të ketë reagime organizmi ndaj vaksinës, na jepet orari dhe data e takimit për procedurën e dytë, pas tre javësh”.

Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative.

Për më shumë vizitoni: http://top-channel.tv/

Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV
Shows HERE: http://bit.ly/2Y15KwK
For more content from click HERE: www.top-channel.tv
Like Top Channel on Facebook HERE: http://bit.ly/2FglWTs
Follow Top Channel on Instagram HERE: http://bit.ly/2uaYG2U
Follow Top Channel on Twitter HERE: http://bit.ly/2TJndeH
#Londer#Vaksina#TopChannel

Show more
0 Comments sort Sort By

Up next

Sakrifikoi bursën për Elvana Gjatën, e motra i tregon të pathënat | ABC News Albania
02 May 2021
Sakrifikoi bursën për Elvana Gjatën, e motra i tregon të pathënat | ABC News Albania
GazetaExpress · 3 Views